DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE od KHS ZLÍN ze dne 5. 3. 2020!

Aktuální informace sledujte denně na stránkách KHS!

 

Krajská hygienická stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně (KHS) vyzývá všechna zařízení a provozovny pro výchovu a vzdělávání na území Zlínského kraje, aby do kolektivů nepřijímaly děti, žáky a studenty přijíždějící z regionů s výskytem onemocnění   COVID-19 a po návratu je ponechaly po maximální inkubační dobu (tj. 14 dnů po návratu z rizikových oblastí) v režimu domácí výukyomluvená nepřítomnost z epidemiologických důvodů. Obdobně je nutné přistupovat i k účasti na pobytových akcích různého typu (lyžařský výcvik, ozdravný pobyt apod.). Rovněž tak k využívání služeb, které doplňují nebo podporují vzdělávání ve školách nebo s nimi přímo souvisejí.

Dále informuje o mimořádném opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 6. 3. 2020, dle kterého není přípustné, aby děti, které pobývaly v Itálii, nastoupily v pondělí 9. 3. do školy (ZŠ i MŠ). Je nutné kontaktovat ošetřujícího lékaře.

Pro své občany zřídila KHS telefonní linky 724 221 953 a 577 006 759, které jsou k dispozici každý den od 7:00 do 19:00 hodin. V případě dotazů můžete také použít e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Dále je pro osoby vracející se z Itálie* na webových stránkách (www.khszlin.cz) připraven  dotazník s poučením.

*KHS považuje, v rámci předběžné opatrnosti, celou Itálii za rizikovou oblast.

Děkujeme všem rodičům, kterých se tato opatření týkají, za spolupráci.

Mgr. Michaela Žáková, ředitelka školy